• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ağız ve diş sıhhati nasıl korunur?

Ağız ve diş sıhhati nasıl korunur?

Diş Sıhhati Nasıl Korunur: Dişlerin çürümelere karşı direnip uzun seneler boyu pak ve bakımlı kalmalarını sağlamak için diş sıhhatine itina gösterilmesi gerekmektedir. Diş üzerine başlayan bazı hastalıklar iç uzuvlara kadar ilerlemektedir. Bu sebeple diş sıhhatine gereken itinayı göstermeniz sıhhatiniz açısından da son derece ehemmiyetlidir. Diş Sıhhati Nasıl Korunur   Dişlerin çürümelere karşı direnip uzun seneler […]

Diş Sıhhati Nasıl Korunur: Dişlerin çürümelere karşı direnip uzun seneler boyu pak ve bakımlı kalmalarını sağlamak için diş sıhhatine itina gösterilmesi gerekmektedir. Diş üzerine başlayan bazı hastalıklar iç uzuvlara kadar ilerlemektedir. Bu sebeple diş sıhhatine gereken itinayı göstermeniz sıhhatiniz açısından da son derece ehemmiyetlidir.

<>

Diş Sıhhati Nasıl Korunur

 

Dişlerin çürümelere karşı direnip uzun seneler boyu pak ve bakımlı kalmalarını sağlamak için diş sıhhatine itina gösterilmesi gerekmektedir. Diş üzerine başlayan bazı hastalıklar iç uzuvlara kadar ilerlemektedir. Bu sebeple diş sıhhatine gereken itinayı göstermeniz sıhhatiniz açısından da son derece ehemmiyetlidir.

 

 

Ağız ve Diş Sıhhatini Koruma Teklifleri

 

Dişlerde görülen çürümelere karşı şipşak temkin alınmalıdır. Ufak çürükler dikkate alınmadığında daha fazla gelişerek diş kayıplarına neden olabilmektedir.

 

Diş fırçalamaya ek olarak ağız çalkala suyu da kullanılmalıdır. Ağız kokusunu ihtiyata mevzusunda da galibiyetli olan ağız arınma suları nitelikli markalardan seçim edilmelidir.

 

Diş fırçalama tekniklerini bilip dişlerinizi doğru şekilde fırçalamalısınız. Dişlerinizin yalnızca önünü değil, arka kısımlarını da fırçalamalısınız. Diş fırçalarken çok bastırmadan her bölgeye denk olarak eriştiğinden emin olmalısınız.

 

Diş fırçası tercihi çok ehemmiyetlidir. Sert ve kalın kıllara sahip olan fırçalar diş etlerinin kanamasına ve dişlerin üst katmanının çizilmesine neden olur. Oluşan bu çizikler zamanla eskiyerek çürük yaradılışına neden olur.

 

Dişlerinizin arasında kalan gıda atıklarını gidermek için diş iplerinden yararlanmalısınız. Yabancı cisimlerle dişinizin arasını kurcalamak diş ve diş etlerinize hasar verecektir.

 

 

Uzmanlar, ağız ve diş sıhhatinin korunması için dişlerin günlük olarak kumpaslı biçimde fırçalanması gerektiğini belirtiyorlar. Fazla şekerli yiyeceklerden uzak durulması gerekmektedir. Erken yaşlarda diş problemleri ortaya çıkması, birliktesi gelişim bozukluklarını da getirecektir.

 

Asitli ve şekerli yiyecekler ağız içindeki miktoorganizmaların tesirlerini çoğaldırmaktadır. Sert kabuklu fındık, Antep fıstığı gibi kuruyemişler dişlerle kırılmamalıdır. Ağız ve diş sıhhatiniz için dişlerinizle sert cisimleri kırmaya çalışmamalısınız, bu cins tavırlar diş minesinin çatlamasına ve ağız içindeki bakterilerin artmasına neden olmaktadır.

Ağız ve diş sıhhati nasıl korunur?

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Araç çubuğuna atla