• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Apple Pay Avrupa’da

Apple Pay Avrupa’da

Apple Hisse Avrupa’da faaliyete geçiyor Visa Europe Visa markalı kredi, banka ve ön ödemeli kart sahiplerinin bundan böyle Apple Hisse ile ödeme yapabileceğini duyurdu. Mobil ödemeleri daha basit, daha tehlikesiz ve bireye özel bir ödeme usulüne dönüştüren Apple Hisse, Avrupa genelinde 2,6 milyonun üzerinde temassız satış noktasında kullanılabilecek. Visa Europe Mobil Hizmetler İcra Direktörü Jeremy […]

Apple Hisse Avrupa’da faaliyete geçiyor

Visa Europe Visa markalı kredi, banka ve ön ödemeli kart sahiplerinin bundan böyle Apple Hisse ile ödeme yapabileceğini duyurdu. Mobil ödemeleri daha basit, daha tehlikesiz ve bireye özel bir ödeme usulüne dönüştüren Apple Hisse, Avrupa genelinde 2,6 milyonun üzerinde temassız satış noktasında kullanılabilecek.

Visa Europe Mobil Hizmetler İcra Direktörü Jeremy Nicholds, mevzuyla alakalı yaptığı söylemede şunları söyledi: “Avrupa ’da milyonlarca Visa kart sahibi tarafından her gün kullanılan temassız ödemeler, Apple Hisse sürati ve basitliği ile eşik sıçrayacak ve mobil ödemeler harcayıcıların günlük yaşamının bir parçası olacak. İnsanlar konutlarından ufaladıklarında şayet yanlarına tek bir şey alıyorsa o da cep telefonları oluyor. Biz de Visa olarak, Apple ve bir hayli bankayla yürüttüğümüz çalışmalar neticesinde bundan böyle harcayıcıların Apple Hisse ile çok daha basit, süratli ve tehlikesiz bir biçimde ödeme yapabilmelerini sağlayacağız”.

Apple Hisse ’e katılımlarını duyuran bankalar arasında Bank of Scotland, Coutts, First Direct, Halifax, HSBC, Lloyds, M&S Bank, MBNA, Nationwide, NatWest, Royal Bank of Scotland, Santander, TSB ve Ulster Bank yer alıyor. 

Apple Hisse, Visa temassız ödemelerin kabul edildiği her noktada kullanılabilecek. Bugün Avrupa genelinde 2,6 milyonun üzerinde Visa temassız terminali bulunuyor. Sadece İngiltere ’de; Tesco, Marks & Spencer ve Boots gibi perakendecilerin yanı gizeme, binlerce mağaza ve lokanta ile Londra erişim ağı Transport for London da dahil olmak üzere 250 bin satış noktasında 400 binin üzerinde Visa temassız terminali var.

Güvenlik ve mahremiyet Apple Hisse ’in işleyişinin esas yapı taşlarını oluşturuyor. Apple Hisse ’e ilave edilen, Visa banka veya kredi kartı bilgileri makinede saklanmıyor. Reel kart bilgileri yerine, bireye özel parolalı bir sayı tehlikesiz bir biçimde makineye kaydolunarak ödeme harekâtında kullanılıyor. Apple Hisse ile reelleşen her operasyon, CHIP & PIN ve temassız ödemelerde kullanılan Visa şifreleme teknolojisi ile doğrulanıyor.

Apple Hisse ile ödeme harekâtı yapan Visa kart sahipleri, onaylanmamış harekâtlardaki mükelleflikler ve beynelmilel kabul gibi Visa kredi ve banka kartlarını kullanan harcayıcıların sahip olduğu aynı hak ve avantajlara sahip olacak.

Apple Hisse ile kullanıcılar, Visa kartlarıyla gerek surat surata, gerek uygulama içi alışverişlerde ödemelerini süratli ve meselesiz bir biçimde yapabilecek. iPhone 6, İphone 6 Plus ve Apple Watch aygıtlarından temassız mobil ödeme yapılabilecek. Uygulama içi alşverişlerde ise Apple Hisse, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPad Air 2 ve iPad mini 3 ile geçimli çalışacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Araç çubuğuna atla