• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Bilim kurgudan gerçeğe; uçan otomobil Project Formula

Bilim kurgudan gerçeğe; uçan otomobil Project Formula

Uçan araba hayali artık yalnızca bir kaç sene uzakta bulunuyor. Bilim kurgu filmlerinin şekillendirdiği gelecek, Project Formula ile yeni bir alternatif daha kazanıyor. Geçtiğimiz haftalar sizlere Dubai Polis Departmanı‘nın uçan motosiklet modellerini vazifeye aldığını bahsetmiştik. İşte bu motosikletin artta yer alan Hoversurf işletmesi, şimdi karşımıza uçan araba projesi Project Formula ile çıktı. Henüz konsept safhasında bulunan […]

Uçan araba hayali artık yalnızca bir kaç sene uzakta bulunuyor. Bilim kurgu filmlerinin şekillendirdiği gelecek, Project Formula ile yeni bir alternatif daha kazanıyor.

<>

Geçtiğimiz haftalar sizlere Dubai Polis Departmanı‘nın uçan motosiklet modellerini vazifeye aldığını bahsetmiştik. İşte bu motosikletin artta yer alan Hoversurf işletmesi, şimdi karşımıza uçan araba projesi Project Formula ile çıktı. Henüz konsept safhasında bulunan bu proje, uçan arabaları yaşamımıza kullanışlı biçimde sokmayı amaçlıyor. Bunun için otoparklarda yalnızca bir otomobillik yer kaplayacak bir vasıta hazırlayan takım, taşıtta eksantrik bir tasarım kullanıyor. Dayanabilir kanatlar üzerine kurulan vasıta, üzerinde bütün 52 adet Venturi türbin motor barındırıyor. Bu sayede kompakt planlanabilen ve kanatları da dayanabilen vasıta, dikey olarak iniş ile kalkış yapabiliyor. Beş birey taşıyabilen vasıta büyük bir motor yerine minik motorlar kullanarak daha tehlikesiz bir alternatif oluşturuyor.

<>Project Formula

<>Project Formula

<>Project Formula

<>Project Formula

<>Project Formula

<>Project Formula

Uçan araba Project Formula geleceğin erişim taşıtı olabilir

Bir motorunda mesele olduğu zaman öbürleriyle yoluna gidebileceği söylenen uçan vasıta, henüz asla dönüştürülmüş bir çözüm değil. VTOL taşıtı çalışır prototip haline eriştirmek için yatırımcı arayan Rus takım, süreçten oldukça umutlu görünüyor. İleride asla dönüşme olasılığı oldukça yüksek olan Formula, günün birinde banal arabalardan daha çok satabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Project Formula uçabilen araç uçabilen otomobil uçan araç uçan otomobil Project Formula
İlginizi Çekebilir

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Araç çubuğuna atla