• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Böbrek Üşütmesi Bulguları ve Rehabilitasyonu

Böbrek Üşütmesi Bulguları ve Rehabilitasyonu

Böbrek üşütmesi ulus dilinde soğuk kapmak olarak da öğrenilmektedir. Soğuk içerek tüketimi ve soğuk koşullar neticesinde üşüyen böbreklerin hasta olmasıdır. Böbrek Üşütmesi Nasıl Olur Böbrek üşütmesi ulus dilinde soğuk kapmak olarak da öğrenilmektedir. İçilen soğuk su ve meşrubatlar neticesinde, soğuk duş alımları neticesinde, kış aylarında sıkı giyinmemek ve özellikle de çorap giyimine dikkat edilmemesi neticesinde […]

Böbrek üşütmesi ulus dilinde soğuk kapmak olarak da öğrenilmektedir. Soğuk içerek tüketimi ve soğuk koşullar neticesinde üşüyen böbreklerin hasta olmasıdır.

<>

Böbrek Üşütmesi Nasıl Olur

Böbrek üşütmesi ulus dilinde soğuk kapmak olarak da öğrenilmektedir. İçilen soğuk su ve meşrubatlar neticesinde, soğuk duş alımları neticesinde, kış aylarında sıkı giyinmemek ve özellikle de çorap giyimine dikkat edilmemesi neticesinde üşüyen böbreklerin hasta olmasına böbrek üşütmesi ismi verilmektedir. Sadece soğuğa bağlı olarak değil aynı zamanda akımda kalma ve yer yatağında sık sık uyuma gibi gidişatlarda da böbrek üşütmesi alana gelebilmektedir. Çoğu insan bu vaziyeti ciddiye almasa da, kısa süreli geçici bir rahatsızlık olarak görse de, böbrekler tüm bedenin yapı taşlarıdır. Bu sebeple en küçük bir rahatsızlıkları bile daha ciddi problemlere yol açabilmektedir.

 

BÖBREK ÜŞÜTMESİNİN BULGULARI

Böbrek üşütmesi böbrek kısımlarınızda ve genellikle de boşluklarınıza doğru dağılan sızılar ile kendini gösterebilmektedir. İdrar yollarınızda da iltihaplanmaya yol açarak, idrar lüzumunuzu karşılarken bu bölgelerde yanmaya sebebiyet vermektedir. Böbrek üşütmesi lüzumlu rehabilitasyon görülmediğinde ve dikkat edilmediğinde zamanla böbreklerde taş oluşmasını sağlamaktadır. Bu taşlar da zamanla idrar yollarına girerler ve yeniden aynı bölgelerde daha şiddetli sızılar oluşabilir. Yapılan ani ve ağır hareketler neticesinde, yük kaldırma gibi eylemler neticesinde, spor egzersizleri gibi hareketler neticesinde böbrekler daha da rahatsızlanıp daha sancılı sızılara yol açabilirler. Ve en keskin bulguları arasında ise, rehabilitasyon edilmediği sürece, sık sık alana gelen üşüme titremeleri yer almaktadır.

 

BÖBREK ÜŞÜTMESİ REHABİLİTASYONU

Böbrek üşütmesinin yok edilmesi için salt dereceli bir rehabilitasyon sürecine girilmesi koşuldur. İşe en başta bol akışkan tüketimi ile başlanmalıdır. Günde en az 8 kadeh su tüketimi yapılmaya rutin olarak devam edilmelidir. Ayaklarda kesinlikle yaz da olsa kış da olsa çorap bulundurulmalıdır. Ara ve ana öğünlerinizde harcayacağınız ılık limonatanın da bu hastalığın rehabilitasyonunda oldukça verimli bir vaziyettir. Böbrek üşütmesinin rehabilitasyonuna dikkat edilmediği takdirde, bu hastalık ilerler ve sızılar daha da sancılı bir hal alırlar. Bu sebeple olabildiğince böbrek ve etrafı bölgelerine sıcak tamponlar uygulamanızda da fayda olacaktır. Özellikle de sıcak yakalamanız gereken bölge ise ayak tabanlarınızdır.

<><>

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Araç çubuğuna atla