• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Chrome 57 aktüellemesiyle arka tasarı sekmelerine mani olacak!

Chrome 57 aktüellemesiyle arka tasarı sekmelerine mani olacak!

Şayet kullanıyorsanız muhtemelen öğreniyorsunuzdur. Ki popüler olarak kullanılan Chrome’u öğrenmeyen kullanmayan yoktur diye düşünüyorum şayet bir taş devrinde değilseniz.. Tarayıcının en son versiyonu yeni aktüelleme ile beraber arka tasarı sekmelerini fazla efor kullanarak eksilterek bu meseleyi çözmek için planlandı. Chromium’un blogunda yer verilen bilgiye göre Chrome’un efor kullanımı üçte birinde mesuldü. Bu sebeple onları hakimiyet […]

Şayet kullanıyorsanız muhtemelen öğreniyorsunuzdur. Ki popüler olarak kullanılan Chrome’u öğrenmeyen kullanmayan yoktur diye düşünüyorum şayet bir taş devrinde değilseniz..

Tarayıcının en son versiyonu yeni aktüelleme ile beraber arka tasarı sekmelerini fazla efor kullanarak eksilterek bu meseleyi çözmek için planlandı. Chromium’un blogunda yer verilen bilgiye göre Chrome’un efor kullanımı üçte birinde mesuldü. Bu sebeple onları hakimiyet altına yakalamak için tarayıcının tesirini en aza indiriyor.

Chrome’un sayfa görünürlüğü API’sı arka tasarıda 10 saniye sonra sekmeleri hakimiyet etmektedir. Yeni özellik, ses dosyalarını çalma veya WebSockets veya WebRTC irtibatlarını tek başına koruma sekmeleri vazgeçecek; zira API bunları ön tasarıda görüyor. Bununla beraber, API’nin bütün kapasite ile çalıştırılması netlikle zorunlu olmadığı sürece, API’nın arka tasarıda olduğu düşünülen tüm sekmeleri en aza indirir. Chrome takımı, bu yeni mekanizmanın yüzde 25 daha az meşgul arka tasarı sekmesine neden olabileceğini söylüyor.

Google Chrome indirmek için buraya TIKLAYINIZ.

Chrome takımı, bu yeni mekanizmanın yüzde 25 daha az meşgul arka tasarı sekmesine neden olabileceğini söylüyor. Google, daha az efor harcarken Chrome’u devamlı geliştiriyor ve daha yüksek bir performans sunuyor. Chrome 57, efor tasarrufu yapmak için vasati CPU yükünü bir çekirdeğin% 1’in altında yakalamak için giderekicileri erteliyor. Elbette bir sekme ses çalıyorsa veya video görüşmesi gibi hakikat zamanlı bir irtibata sahipse bunları etkilemeyecektir.

Peki siz Chrome tarayıcısını beğeniyor musunuz?

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Araç çubuğuna atla