• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
En Popüler SEO Taşıtları

En Popüler SEO Taşıtları

SEO için kullanılan en popüler vasıtalar hakkında merak ettikleriniz ve öğrenmeniz gerekenleri bu yazımızda bulabilirsiniz. SEO taşıtları sitenizi düzenlemek için size hoş fikirler verebilir fakat dikkat etkeniz gereken bazı unsurlar da vardır. Bir çok iyi SEO vasıtayı internette aylık ödeme modeliyle alıcılara sunuluyor. Bu vasıtalar arasında çok ciddi farklar mevcuttur ve büyük bir çoğunluğu da […]

SEO için kullanılan en popüler vasıtalar hakkında merak ettikleriniz ve öğrenmeniz gerekenleri bu yazımızda bulabilirsiniz. SEO taşıtları sitenizi düzenlemek için size hoş fikirler verebilir fakat dikkat etkeniz gereken bazı unsurlar da vardır.

Bir çok iyi SEO vasıtayı internette aylık ödeme modeliyle alıcılara sunuluyor. Bu vasıtalar arasında çok ciddi farklar mevcuttur ve büyük bir çoğunluğu da gerçekten pek bir işe yaramamaktadır. Bunun en büyük sebebi SEO yapmanın emin bir kaideyi olmamasıdır ve vasıtaların gerçekten de arama motorlarının düşünce yapısına basit adapte olamamasıdır.

Google Webmaster Tools

Google Webmaster Tools siteniz hakkında gerçekten ehemmiyetli bilgiler veren bir vasıtadır. SEO açısından kesinlikle kullanılması lüzumludur ve işin en hoş tarafı parasız olmasıdır. Özellikle Google ’un sitenizi nasıl ve ne kadar aralıksız endekslediğini, aynı zamanda da arama neticelerinde anahtar sözcüklerinizin sıralamalarını hoş bir biçimde size sunar.

SEOMoz

Aylık ödeme modeliyle çalışan SEOMoz siteniz hakkında bir çok bilgi vermektedir. Özellikle rakiplerinizle sitenizin mukayese etilmesi ve site içi optimize edilmesi gereken unsurları hoş bir biçimde size sunar. SEOMoz ’da bir çok tanıtıcı video da bulmak olasıdır. Fakat popülaritesinin aksine SEOMoz altında bulunan vasıtaların yaptığımız analizler neticesinde çok da iyi olmadığına karar verdik. Özellikle bazı vasıtaların verdiği bilgiler gerçekten de cılız ve eksik. Aylık $99 isteyen bu işletmeyi kullanmadan evvel bir sınama versiyonunu test edebilir ve kendiniz karar verebilirsiniz.

Ahrefs

Yeniden aylık bir ödeme modeliyle karşımıza çıkan Ahrefs gerçekten de sitenize gelen linkler ve sosyal medyada paylaşım hakkında en aktüel bilgileri veren bir platform. Dezavantajı site içi yapmanız gereken optimizasyonlar hakkında çok az bilgi vermesi. Fakat kendi indekslerini kullanan bu firmanın olağanüstü bir aktüelleme sürati var. Misalin bir yazıya yeni bir iletişim geldiği zaman ertesi gün Ahrefs ’de görmek mümkün.

MajesticSEO

Yeniden aylık bir ödeme modeliyle çalışan bu platform Ahrefs ’e eşlik taşımaktadır ama indeksleri çok geridedir. Bir çok taşıta göre hoş bir kullanıcı tecrübeyi sunsa da istenilen fiyatın çok da karşılığını aldığınızı söyleyemeyiz.

WordTracker

Aylık takribî $300-$400 isteyen bu platform gerçekten de bir çok mevzuda kıymetli bilgiler vermesine rağmen Türkiye için optimize edilmemiş olması büyük bir hayal kırıklığıdır. Özellikle anahtar kelime taşıtları çok gelişmiştir. Bu surattan İngilizce bir siteniz varsa çok dayanakçı olabilir.

Alexa

Sitelerin trafiğini görme açısından en sık kullanılan platform Alexa, aynı zamanda da paralı bir SEO hizmeti sunuyor. Yeniden aylık ödeme modeliyle verilen bu hizmet ne yazık ki SEOMoz ve Ahrefs yanında çok zafersiz kalıyor. Aylık maliyeti de yeniden dudak uçurtan cinsden.

Link Assistant

Yeniden paralı olan bu sitede birden fazla masaüstü programı ayrı ayrı maliyetlerle ya da toptan bir maliyetle satıyor. Maliyetler aylık modellere mukayeseyle mantıklı olarak gözükse de ne yazık ki emin bir vakit sonra aktüellemeler için her bir program için sizden fiyat ödemenizi istiyorlar. Programların masaüstünde çalışması hem büyük dezavantaj hem de yukarıyadaki taşıtlara göre çok yavaştır.

WMAracı

Siteler hakkında bir çok bilgi veren WMAracı, parasız olmasına rağmen optimizasyon mevzusunda ne yazık ki pek bilgi vermiyor. Yeniden de rakipleriniz hakkında ehemmiyetli bilgileri görmeniz olasıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Araç çubuğuna atla