• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Facebook, Sayfa Gönderilerini Yine Geri Plana İtiyor

Facebook, Sayfa Gönderilerini Yine Geri Plana İtiyor

Son birkaç yıldır irtibatlar başta olmak üzere sayfa gönderilerini geri tasarıya iten Facebook ’ta sayfa gönderilerinin öne çıkması için sayfaların minik bütçelerle de olsa Facebook ’a reklam vermesi gerekiyordu. Facebook tarafından aktarılan son bilgiye göre Facebook sayfaları, haber kaynağında mevcut gidişatından daha da geri tasarıya düşecek. Facebook yaptığı söylemeyle yeni algoritmasıyla dostlarınızın gönderilerini daha üstlere […]

Son birkaç yıldır irtibatlar başta olmak üzere sayfa gönderilerini geri tasarıya iten Facebook ’ta sayfa gönderilerinin öne çıkması için sayfaların minik bütçelerle de olsa Facebook ’a reklam vermesi gerekiyordu.

Facebook tarafından aktarılan son bilgiye göre Facebook sayfaları, haber kaynağında mevcut gidişatından daha da geri tasarıya düşecek. Facebook yaptığı söylemeyle yeni algoritmasıyla dostlarınızın gönderilerini daha üstlere taşıyacağını duyurdu. Haliyle bu gidişat, Facebook sayfalarının paylaştığı gönderilerin görülmesini güçleştirecek.

Daha büyük reklam bütçeleri gerekecek

Elbette sayfaların gönderilerinin haber kaynağında daha gerilere düşmesi, daha büyük reklam bütçeleri gerektirecek. Sayfa idareyicileri, paylaştığı gönderilerin takipçilerinin haber kaynağında önlerde görünmesi için hemen hemen çoğu gönderiyi sponsorlu yapma gereksinimi dinleyecek.

Şu an için Bolivya, Guatemala, Kambodya, Slovakya, Sırbistan ve Sri Lanka gibi ülkelerde sınama emelli sunulan yeni algoritmanın yakında tüm ülkelerde geçerli olması bekleniyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Araç çubuğuna atla