• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Google, Apple’ı Satın Aldı!

Google, Apple’ı Satın Aldı!

İki teknoloji devi Apple ve Google arasındaki ekişme çoğu zaman ekipman ve yazılım üzerine oluyor. Apple ve Google birbirine karşı bu savaşı şimdiye kadar hep bu güzergahta devam ettirdi. Birbiriyle kıyasıya çaba eden iki işletme arasında çok acayip bir büyüme yaşandı. Dow Jones, dün ekomonide yaşanan dev dalgalanmalar neticesinde Google’ın Apple’ı satın aldığına söyledi. Hemde […]

İki teknoloji devi Apple ve Google arasındaki ekişme çoğu zaman ekipman ve yazılım üzerine oluyor. Apple ve Google birbirine karşı bu savaşı şimdiye kadar hep bu güzergahta devam ettirdi. Birbiriyle kıyasıya çaba eden iki işletme arasında çok acayip bir büyüme yaşandı.

Dow Jones, dün ekomonide yaşanan dev dalgalanmalar neticesinde Google’ın Apple’ı satın aldığına söyledi. Hemde Google’ın Apple’ı satın almak için 9 milyar dolar ödeme yaptı. $AAPL paylarını satın alan Google, yalnızca 2 dakikalık bir hükümdarlık yapabildi. Daha sonrasında Dow Jones meseleyi düzenlendi.

Dow Jones’un meseleyi düzenlemesi ve özür dilemesi ne yazık ki ki Apple’ın paylarını pozitif etkilemedi. Hadiseden evvel 158 dolar olan $AAPL payları, bu vakanın ardından 155 dolara kadar geriledi. Dow Jones’un söylemesindeki son kısım ise bir hali enterasan. Dow Jones; “Suni zekâların ekonomik birer efor oldukları gün, zaferli olan işletmeler zafersiz olanları bir bir yiyip tamamlayacaklar.” dedi.

Suni zekânın ekonomide bir efor mu yoksa bir risk mi olacağını önümüzdeki 5-6 sene içerisinde göreceğiz. Bakalım, suni zekâ geliştiriyoruz derken, güvenlik ehemmiyetlerini almadan meseleli bir sistem bizleri mi karşılayacak?

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Araç çubuğuna atla