• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Google’dan Büyük Şok!

Google’dan Büyük Şok!

İnternette sahte haberlerin art kesilmiyor. Özellikle teftişin olmadığı sosyal medya siteleri, sahte haberlere çanat yakalıyor. Aralıksız sahte haberler için temkinler alan internet devleri, şimdiye kadar elle yakalanır bir zaferi elde edemediler. Sahte haberlerde galibiyet tutulmadığı gibi Google’ın adı büyük bir skandala karıştı. The New York Times’ta yer alan haberlere göre; Google Politifact ve Snopes gibi […]

İnternette sahte haberlerin art kesilmiyor. Özellikle teftişin olmadığı sosyal medya siteleri, sahte haberlere çanat yakalıyor. Aralıksız sahte haberler için temkinler alan internet devleri, şimdiye kadar elle yakalanır bir zaferi elde edemediler. Sahte haberlerde galibiyet tutulmadığı gibi Google’ın adı büyük bir skandala karıştı.

The New York Times’ta yer alan haberlere göre; Google Politifact ve Snopes gibi sahte haberler ile gayret eden platformlarda gerçek değil haberler göstermiş. İronik olan bu gidişatta; sahte reklamlar, başlıklar ve görselleri ile insanları tıklamaya teşfik ediyor.

Kullanıcılar Vogue gibi mecmuaların reklamları sandıkları Google reklamlarına tıkladıklarında, bu sitelerin sahte versiyonlarına yönlendirilmiş.

Tabloid paravanı olarak nitelendirilen bu usulden dolayı geçtiğimiz sene 1000’in üzerinde hesap kapatılmıştı. Ancak Google AdWords’ün sahte reklamları, sahte haberler ile gayret eden sitelerde göstermesi ortalığı bir anda karıştırdı. The New York Times’ın bu iddiasına henüz Google cephesinden bir yanıt gelmiş değil.

Bakalım Google bu mevzuda nasıl bir söyleme yapacak?

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Araç çubuğuna atla