• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Google’dan şahsi arama butonu!

Google’dan şahsi arama butonu!

Google’ın arama sayfasında hesabınıza girdiğinizde öbür filtrelerin yanında yer alan yeni bir “Şahsi” sekmesinden bahsediyoruz. Firma, arama sayfanıza kendi içeriğini basitçe bulmanızı sağlayacak biçimde planlanmış yeni bir Şahsi sekmesi ilave etti. Şahsi, sadece Google hesabınıza girdiğinizde kullanılabilir olacak. Ve neticeler, Gmail ve Google Resimler gibi öbür Google hizmetlerinden alınır. Misalin, “İstanbul” araması yaparsanız Google sizinle […]

Google’ın arama sayfasında hesabınıza girdiğinizde öbür filtrelerin yanında yer alan yeni bir “Şahsi” sekmesinden bahsediyoruz. Firma, arama sayfanıza kendi içeriğini basitçe bulmanızı sağlayacak biçimde planlanmış yeni bir Şahsi sekmesi ilave etti. Şahsi, sadece Google hesabınıza girdiğinizde kullanılabilir olacak. Ve neticeler, Gmail ve Google Resimler gibi öbür Google hizmetlerinden alınır. Misalin, “İstanbul” araması yaparsanız Google sizinle alakalı irtibatların kumpaslı listesini gösterir. Neticeler sayfasının üst kısmında Haritalar, Haberler, Fotoğraflar veya Video neticelerini de seçebilirsiniz.

Bu alternatiflerin hemen sağında şahsi sekmesi yer alıyor. Şahsi’i seçtiğinizde, Google’ın standart arama sayfasına çok benzeyen, ancak gündeminizde İstanbul ile, ile alakalı şahsi alternatiflere erişebileceksiniz. Mesela İstanbul’da çekilen kendi Google Resimler fotoğraflarınızdan rastgele birinde ve Gmail mesajlarıyla ilgili olan öğelerin bir listesini görüntüleyecek başka bir sayfaya yönlendirileceksiniz.

“İstanbul” sözcüğünü kapsayan size ait öğelere süratli bir biçimde ulaşmanız olası olacak. Şahsi netlikle bereketli olsa da, mevcut saklılık dolayısıyla kullanıcılar kaygılanabilir. Bununla beraber, şu anda tüm kullanıcılar tarafından bu özellik görünmüyor ve yavaş yavaş dağılıyor. Bu öğeler ayrı kartlar arasında dağılınır ve bunların her birini “Sadece görebilirsiniz” bilgisi ekranda yer alır.

Peki siz Google’ın yeni şahsi özelliği için ne düşünüyorsunuz?

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
google

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Araç çubuğuna atla