• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Gözleriniz İçin Bu Egzersizleri Mutlaka Yapın

Gözleriniz İçin Bu Egzersizleri Mutlaka Yapın

Uzun süre bilgisayarın önünde ya da TV’nin önünde oturmak gözleriniz için gerçekten kötü olabilir. Kuruluk, kaşınma, baş ağrısı – tanıdık geliyor mu? Ne yazık ki, hepimiz, ihtiyaç duyulan bir molayı gözlerimiz için vermeliyiz, hassas gözlerimiz uzun süre çevrimiçi kalmayı göze alamaz. Ve bu yüzden bizde gözleriniz için on basit egzersiz bulduk, 15 dakikanın altında yorulmadan yavaş yavaş bu […]

Uzun süre bilgisayarın önünde ya da TV’nin önünde oturmak gözleriniz için gerçekten kötü olabilir. Kuruluk, kaşınma, baş ağrısı – tanıdık geliyor mu? Ne yazık ki, hepimiz, ihtiyaç duyulan bir molayı gözlerimiz için vermeliyiz, hassas gözlerimiz uzun süre çevrimiçi kalmayı göze alamaz.

Ve bu yüzden bizde gözleriniz için on basit egzersiz bulduk, 15 dakikanın altında yorulmadan yavaş yavaş bu egzersizleri yapabilirsiniz. Zaman zaman bu egzersizleri yapmayı deneyin ve farkı gerçekten farkedeceksiniz!

 

1. Egzersiz

Karanlığa göz at

(Göründüğü kadar dehşet verici değildir.) Dirseğini masanın üzerine koy. Gözlerinizi kapatın ve onları avuç içi ile kaplayın. Rahatlayın ve karanlığa bakın. Bu konumu birkaç dakika tutun.

 

Alıştırma 2

Yanlamasına Göz Hareketi

Düz durun ya da oturun. Tam karşıya doğru bak. Kafanı hareket ettirmeden sola bak. Gördüğünüze odaklanın. Ardından sağa bakın ve gördüklerine odaklanın. Gözlerini beşer kez yan yana hareket ettir. Çevrimi üç kez tekrarlayın.

 

Alıştırma 3

Yukarı ve Aşağı Göz Hareketi

Düz otur ve ileriye bak. Ardından bakın ve gördüklerinize odaklanın. Küçük görmek. Alnınızı kırpmaktan veya kaşlarını çatmaktan korkmayın. Beş kez yukarı ve aşağı bak. Tüm döngüyü üç kez tekrarlayın.

 

Alıştırma 4

Diyagonal olarak gözlerinizi hareket ettirme

Tam karşıya doğru bak. Aşağı ve sola bakın. Sonra gözlerinizi köşegen şekilde hareket ettirin ve sağa ve yukarıya bakın. Gördüğünüze odaklanın. Alttaki egzersizi beş kez tekrarlayın, ardından öne doğru bakın ve aynı döngüyü diğer yönde yapın. Tüm döngüyü üç kez tekrarlayın.

 

Alıştırma 5

Gözlerinizi Bir Dairede Yuvarlama

Otur ve rahatla. Sola bakın ve gözlerinizi yavaşça saat yönünde bir daire şeklinde yuvarlayın. Saat yönünde beş kez, sonra saat yönünün tersine beş kez yapın. Tüm döngüyü üç kez tekrarlayın.

 

Alıştırma 6

Yakın ve Uzak Odak

Gözlerinizi kurşun kalem veya yakınınızdaki herhangi bir nesneye odaklayın. Gözlerinizden 20-30 cm uzakta olmalıdır. O zaman uzak bir şeye bak. Buna odaklanın ve ayrıntılarıyla görmeye çalışın. Daha sonra kalemle tekrar bak. Odaklarınızı beş kez değiştirin. Bu döngüyü üç kez tekrarlayın.

 

Alıştırma 7

Konsantrasyon # 1

Düz durun. Tam karşıya doğru bak. Kaşlarınız arasındaki noktaya dikkat edin. Birkaç saniyeliğine gördüklerine odaklanın. Sonra tekrar göz atın. Kaşlarınız arasındaki noktaya dikkat edin. Bu odağı beş kez değiştir. Bu döngüyü üç kez tekrarlayın.

 

Alıştırma 8

Konsantrasyon # 2

Düz durun. Tam karşıya doğru bak. Burnunun ucunda birkaç saniye boyunca bak. Sonra tekrar göz atın. Bu odağı beş kez değiştir. Tüm döngüyü üç kez tekrarlayın.

 

Alıştırma 9

Masaj # 1

Gözlerini kapat. Sonra gözlerinizi 2-3 saniye sıkıca sıkıştırın. Gözlerinizin çevresindeki kasları rahatlatın. Gözlerinizi tekrar sıkıştırın. On kez tekrarlayın.

 

Egzersiz 10

Masaj # 2

Gözlerini kapat. Gözlerinize dairesel hareketlerle hafifçe masaj yapın. Hafifçe basın. Çok sıkı çalışmaya çalışmayın. Önce saat yönünde, sonra saatin ters yönünde, on dairesel hareket yapın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Araç çubuğuna atla