• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
iPhone satışı çoğaldıkça, Samsung para kazanacak!

iPhone satışı çoğaldıkça, Samsung para kazanacak!

Samsung ’un elektronik kısmı hem kendi telefonlarına, hem de Apple ’a parça üretiyor ama dışarıdan gelen para daha hoş gelecek. Samsung’un Apple üzerinden kazanacağı para varsayım edilemeyecek seviyede… Apple’ın en yenilikçi uslu telefonu iPhone X Kasım başında piyasaya sürülecek. Tüm değişik rakipleri dünyanın ne popüler telefonu olması olasılığı bulunan bu makinenin potansiyel satışları olasılığını düşünüp […]

Samsung ’un elektronik kısmı hem kendi telefonlarına, hem de Apple ’a parça üretiyor ama dışarıdan gelen para daha hoş gelecek. Samsung’un Apple üzerinden kazanacağı para varsayım edilemeyecek seviyede…

Apple’ın en yenilikçi uslu telefonu iPhone X Kasım başında piyasaya sürülecek. Tüm değişik rakipleri dünyanın ne popüler telefonu olması olasılığı bulunan bu makinenin potansiyel satışları olasılığını düşünüp kaygılanıyor olabilirler. Ama Apple’ın bu pazardaki en büyük rakibi olan Samsung gayet rahat. Hatta her iPhone X aygıt satıldığında idareyicileri buna bayılacak. Zira Samsung her iPhone satışından 110 dolar hasılat elde edecek.

Blokzinciri neslinin ilk akıllı telefonu geliyor: Finney

Wall Street Journal gazetesinin yaptırdığı bir araştırmaya göre, Samsung şirketi Apple’ın iPhone X aygıtında toplamda 110 dolar maliyeti olan bir sürü parçayı sağlayan marka. Bunların en ehemmiyetlisi makinenin yeni jenerasyon OLED ekranı. Fakat Samsung şirketi iPhone X için pil ve kapasitörler de üretiyor. Tabi ki Samsung’un uslu telefon parça yapım kısmı, kendi telefon modelleri için de parça üretiyor.
Fakat araştırma raporuna bakılırsa Güney Kore’li teknoloji devinin iPhone X parçalarının satışından elde edeceği kar, kendi Galaxy S8 telefonuna ürettiği parçalardan elde edeceği kardan daha fazla olacak. Raporda Apple’ın 2019’da 130 milyon iPhone X satacağı öngörülmüş, Samsung’un parça yapım kısmı bunların her birinden 110 dolar kazanacak. Oysa markanın kendi telefonlarına sağladıkları parçaların satışından yalnızca 50 milyon dolar elde edeği varsayım ediliyor. Bu hesaplamaya Samsung’un kendi telefonlarının satışlarından elde edeceği kar ölçüleri dahil değil.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Araç çubuğuna atla