• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kan Yapıcı Meşrubatlar

Kan Yapıcı Meşrubatlar

Anemi bir çok insanın yüzleşmesi gereken bir rahatsızlıktır. Kalp çarpıntısı, halsizlik, uyku hali, baş dönmesi ve göz kararması gibi bulgular gösteren anemi için kan yapan meşrubatlar içebilirsiniz.   Anemi bir çok insanın yüzleşmesi gereken bir rahatsızlıktır. Kalp çarpıntısı, halsizlik, uyku hali, baş dönmesi ve göz kararması gibi bulgular gösteren anemi için kan yapan meşrubatlar içebilirsiniz. […]

Anemi bir çok insanın yüzleşmesi gereken bir rahatsızlıktır. Kalp çarpıntısı, halsizlik, uyku hali, baş dönmesi ve göz kararması gibi bulgular gösteren anemi için kan yapan meşrubatlar içebilirsiniz.

<>

 

Anemi bir çok insanın yüzleşmesi gereken bir rahatsızlıktır. Kalp çarpıntısı, halsizlik, uyku hali, baş dönmesi ve göz kararması gibi bulgular gösteren anemi için kan yapan meşrubatlar içebilirsiniz. Anemi bulguları görüldüğünde hekime gidip tetkik olmanız gerekmektedir. Hekiminizin önerdiği ilaçları kumpaslı biçimde kullanmalısınız.

 

Hekim tarafından verilen ilaçlara ek olarak natürel kan yapıcı meşrubatlar harcayarak iyileşme sağlayabilirsiniz. Kan yapan meşrubatları anemi şikayetleri oluşmadan da kumpaslı olarak kullanabilirsiniz. Altta yer alan listede anemiye iyi gelen meşrubatlara yer verdik.

Kırmızı pancar suyu Soya sütü Kuşburnu çayı Kaçiboynuzu çayı Sulandırılmış üzüm Dut pekmezi Keten tohumu çayı

Yukarıyada yer alan meşrubatları kumpaslı olarak harcamak anemiye iyi gelecektir. Kan yapan meşrubatlara ek olarak kan yapan gıdalardan da faydalanabilirsiniz. Arı poleni, çiçek balı, tahin ve balık kan yapan yiyecekler arasındadır. Anemi hayat niteliğini etkileyen ve ilerleyen düzeylerde ciddi hastalıklar yaratabilen bir rahatsızlıktır.

 

Demir Açısından Zengin Gıdalar: Portakal, yumurta, elma, tavuk, balık, kuru kayısı, kuru üzüm, yeşil yapraklı sebzeler, tahin, pekmez, kırmızı et, karaciğer.

 

B9 Kapsayan Gıdalar: Karaciğer, narenciye, ceviz, fındık, baklagiller, koyu yeşil yapraklı sebzeler, yumurta sarısı.

 

B12 Kapsayan Gıdalar: Kabuklu deniz mahsulleri, ton balığı, somon, peynir, süt, yumurta, et, karaciğer.

Kan Yapıcı Meşrubatlar

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Araç çubuğuna atla