• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kanda Cerahat Bulguları Nelerdir?

Kanda Cerahat Bulguları Nelerdir?

Kanda Cerahat Bulguları Nelerdir?: Kan içinde belli rakamda bakteri bulunması banaldir. Ancak bu bakterinin bayağının üstüne çıkması ve lökosit rakamında çoğalış gözlemlenmesi kanda cerahat anlamına gelmektedir. Nedeni ise, bedenin irinli olan bir bölgesinden kana bakteriler karışmasıdır. Kanda Cerahat Bulguları Nelerdir?   Kan içinde belli rakamda bakteri bulunması banaldir. Ancak bu bakterinin bayağının üstüne çıkması ve […]

Kanda Cerahat Bulguları Nelerdir?: Kan içinde belli rakamda bakteri bulunması banaldir. Ancak bu bakterinin bayağının üstüne çıkması ve lökosit rakamında çoğalış gözlemlenmesi kanda cerahat anlamına gelmektedir. Nedeni ise, bedenin irinli olan bir bölgesinden kana bakteriler karışmasıdır.

<>

Kanda Cerahat Bulguları Nelerdir?

 

Kan içinde belli rakamda bakteri bulunması banaldir. Ancak bu bakterinin bayağının üstüne çıkması ve lökosit rakamında çoğalış gözlemlenmesi kanda cerahat anlamına gelmektedir. Nedeni ise, bedenin irinli olan bir bölgesinden kana bakteriler karışmasıdır.

 

Kanda cerahat olması ciddi bir meseledir ve bulguları fark edildiği anlardan itibaren şipşak rehabilitasyon edilmesi gerekir. Kanda cerahat bulguları fark edildiği anda rehabilitasyonun uygulanması, yaşam kurtarır.

 

Kanda cerahat oluşmasını sıcak, soğuk, muhtelif ışınlar, bakteri, virüs,mantar gibi faktörler ve antijenler tetiklemektedir. Kimi zaman cerahat bayağıya dönse de, bazen uzuvda bağ dokusu ortaya çıkabilir.

 

Kanda Cerahat Bulguları

 

* Kanda cerahat seviyesinin çoğalması bitkinliğe neden olmaktadır. Hastalar dinlenir halde iken dahi, bitkinlikten şikayetlenirler.

 

* Kesintisiz ortaya çıkan baş sızısı da, kanda cerahat oranı yüksekliğine bağlıdır.

 

* Halsizlik şikayeti de, kanda cerahat bulgularından biridir.

 

* Ateşlenme meseleyi, sızı ve tutukluk problemlerde de kanda cerahat olmasının bulgularından.

 

* Bedenin muhtelif bölgelerinde kızarıklıklar göze çarpar.

 

* Eklemlerde şişlik olması da, cerahate bağlı bir meseledir.

 

* Kanda cerahat seviyesi yükseldiği zaman, bedenin ısısı da çoğalmaktadır.

 

* Ancak tüm bu bulgular tek başına kanda cerahat olduğunu göstermez. Birkaçının
aynı anda görülmesi gerekir.

 

* Kesin olarak bu şikayetlerin kanda cerahat problemine işaret ettiğini söylemek için CRP testi uygulamasına gerek vardır.

 

Kanda cerahat seviyesinin ne oranda olduğunu kavramak için CRP testi uygulanmaktadır. Şayet kandaki cerahat seviyesi fazlaysa, kan damarları duvarında mesele ortaya çıkartır. Kanda cerahat sebepleri şu biçimde sıralanabilir;

 

Enfeksiyon İltihabi bağırsak hastalığı Lupus Zatürre Romatizmal ateş Verem Bağ doku hastalıkları Bağırsak hastalıkları

Kanda Cerahat Yüksekliğine Nebatsal Çözüm

Kanda cerahat yüksekliği meseleyi yaşayan hastalara beyaz dut kürü önerilmektedir. Kandaki cerahati kurutmaya beyaz dut iyi geliyor.

 

Beyaz dut kürü tasviri

 

Kaynamakta olan yarım litre su içine bir avuç dolusu beyaz dut kurusu ilave edilir. Daha sonra 6 dakika daha kısık ateşte kaynamaya vazgeçilir. 6 dakika sonra ocaktan indirilip ılımaya vazgeçilir.

 

Suyu süzülür ve hazırlanan karışımın yarısı sabah, yarısı akşam olmak üzere aç karnına günde iki öğün içilir. Sabah ve akşam yemeklerden en az 20 dakika evvel aç karnına içilmelidir. Toplamda 25 gün süresince uygulanmalıdır.

Kanda Cerahat Bulguları Nelerdir?

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Araç çubuğuna atla