• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kanda İrin Nedir

Kanda İrin Nedir

Kanda irin, kan içerisindeki hücrelere bakteri ve virüslerin bulaşması ile oluşan bir hastalıktır. Kandaki İrin Bulguları ve Kandaki İrin Testi ayrıntıları. Kanda İrin Bildiğiniz üzere damarlarımızın her noktasında milyonlarca kan hücresi seyir etmektedir. Ancak bu seyirler her zaman sıhhatli bir şekilde kendini gözetemeyebilir. Emin gidişatlar karşısında kan hücreleri olarak adlandırdığımız eritrositlerde iltihaplanma alana gelebilmektedir. Kanda […]

Kanda irin, kan içerisindeki hücrelere bakteri ve virüslerin bulaşması ile oluşan bir hastalıktır. Kandaki İrin Bulguları ve Kandaki İrin Testi ayrıntıları.

<>

Kanda İrin

Bildiğiniz üzere damarlarımızın her noktasında milyonlarca kan hücresi seyir etmektedir. Ancak bu seyirler her zaman sıhhatli bir şekilde kendini gözetemeyebilir. Emin gidişatlar karşısında kan hücreleri olarak adlandırdığımız eritrositlerde iltihaplanma alana gelebilmektedir. Kanda irin, kan içerisindeki hücrelere bakteri ve virüslerin bulaşması ile oluşan bir hastalıktır. Bakteri ve virüsler artma gösterdikçe kan içerisindeki lökositlerde de çoğalış gözlemlenir. Böylece kanın hakikat ehemmiyetli hücresi olan eritrositler ise yavaş yavaş işlevselliğini yitirebilir. İrin daha da fazla dağıldıkça bedenin tümünü sarabilen bir gidişata gelebilmektedir.

 

Kandaki İltihap

KANDA İRİN BULGULARI

Günlük yaşantınızda karşılaştığınız tüm enfeksiyonlar reelinde kandaki irinin başlıca nedenleri ve bulguları arasında yer almaktadır. kapılan bir enfeksiyon neticesinde kanda irin oluşabilir ve gözle görülür bulguları mevcuttur. Bu bulgular halsizlik, yüksek ateş, soluk alırken göğüste oluşan sızı, saç dökülmeleri, ağız yaraları ve güneş ışığına karşı dinlenen hassasiyet olarak sıralanabilirler. Aynı zamanda akciğerlerde alana gelen soluk darlıkları ile enfeksiyonlar, romatizmalı ateş göstergeleri, zatürre ve bronşit gibi hastalıkların başlangıçlarını göstermeleri, bağ doku hastalıklarına tutulmak ve hiç beklenmediği anda kalp krizi tehlikesinin çok yüksek seviyelere çıkması da emin başlı bulgular arasında yer almaktadır.

 

KANDA İRİN NASIL ÖNLENEBİLİR?

Kandaki iltihabın en aza indirgenmesi ve tamamen yok edilmesi açısından öncelikli olarak irinin kurutulması gerekmektedir. Şayet irin tıbbi yollarla müdahale edilecek kadar yüksek ölçülü değilse natürel yollarla da önlemek muhtemeldir. Dut meyvesinin kanda olan pozitif tesirleri asırlardır öğrenilmektedir. Dut sezonu açıldığında sık sık bu meyvenin tüketimine yer vererek, kurutup çayını da demleyerek reelinde kandaki cerahati kendi kendinize uzaklaştırmış olacaksınızdır. Özellikle de 25 gün süresince hiç ara vermeden günde 2 defa aç karnına harcayacağınız dut çayı sayesinde irin en aza inecektir.

Kandaki İltihap Tedavisi

KANDA İRİN REHABİLİTASYONU NASIL YAPILIR?

Şayet kandaki irin ölçüyü natürel yollar ile aşılamayacak kadar ciddiyse kesinlikle tıbbi bir müdahale lüzumlu olmaktadır. Cerahate karşı antibiyotik kullanımları, yerel ya da genel rehabilitasyon usulleri uygulanmaktadır. Bu usullerden en çok seçim edileni ve uzmanlar tarafından da nasihat edileni antibiyotik kullanımıdır. Kumpaslı devam edildiği takdirde çıbanlar zamanla yok olacaktır.

<><>

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Araç çubuğuna atla