• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kayıtlar Başladı Sende Mars’a İsmini Gönder

Kayıtlar Başladı Sende Mars’a İsmini Gönder

2018’de Mars’a uzay aracı gönderecek olan NASA isteyen takipçilerinin isimlerini InSight Uzay Aracı ile birlikte Mars’a gönderecek! Yaklaşık 1.5 Milyon insanın başvurduğu sistemde Türkiye’den 50 Bin kişinin ismi Mars’a gidecek. 2018 yılının Mayıs ayında Mars’a uçuşu, yine 2018 yılı Kasım ayında da Mars’a inmesi planlanan NASA’nın keşif aracı InSight Uzay Aracı ile adınızı uzaya gönderme şansınız […]

2018’de Mars’a uzay aracı gönderecek olan NASA isteyen takipçilerinin isimlerini InSight Uzay Aracı ile birlikte Mars’a gönderecek! Yaklaşık 1.5 Milyon insanın başvurduğu sistemde Türkiye’den 50 Bin kişinin ismi Mars’a gidecek.

2018 yılının Mayıs ayında Mars’a uçuşu, yine 2018 yılı Kasım ayında da Mars’a inmesi planlanan NASA’nın keşif aracı InSight Uzay Aracı ile adınızı uzaya gönderme şansınız olacak. İlk olarak 2015 yılında bu anlamda çağrı yapan NASA, ilk dönemde 827 bin kişinin başvuru yapmasıyla talepleri kapatmıştı. Talebin çokluğu ve yoğun ısrarlar üzerine yeni bir çip daha hazırlayacak olan NASA başvuruları kullanıcılara yeniden açtı.

Dünya genelince yaklaşık 1.5 Milyon insanın başvurduğu sistemde Amerika 389 Bin kişi ile en fazla vaşvuru yapılan ülke olurken Türkiye 50 Bin kişi ile listede İtalya’nın ardından 8. sırada.

Başvuru sonrasında NASA size ait bir binip kartı hazırlıyor ve bu kartı fiziksel olarakta alıp sosyal medya üzerinden paylaşmanıza da imkan sağlıyor. Sizde ismininizi kaydettirip Mars’a isminizi gönderebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Araç çubuğuna atla