• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Klima Çarpmasına Ne Yapılır

Klima Çarpmasına Ne Yapılır

KLİMA ÇARPMASINA NE İYİ KAZANÇ Yaz mevsiminin kavurucu sıcaklarından kurtulabilmek ve ferahlayabilmek ismine pencere ve kapılarımızı kapatıp klimaları çalıştırıyoruz. Ancak her ne kadar ferahlamamıza takviyeci olsa da bazı gidişatlarda şahsi… KLİMA ÇARPMASINA NE İYİ KAZANÇ Yaz mevsiminin kavurucu sıcaklarından kurtulabilmek ve ferahlayabilmek ismine pencere ve kapılarımızı kapatıp klimaları çalıştırıyoruz. Ancak her ne kadar ferahlamamıza takviyeci […]

KLİMA ÇARPMASINA NE İYİ KAZANÇ Yaz mevsiminin kavurucu sıcaklarından kurtulabilmek ve ferahlayabilmek ismine pencere ve kapılarımızı kapatıp klimaları çalıştırıyoruz. Ancak her ne kadar ferahlamamıza takviyeci olsa da bazı gidişatlarda şahsi…

<>

KLİMA ÇARPMASINA NE İYİ KAZANÇ

Yaz mevsiminin kavurucu sıcaklarından kurtulabilmek ve ferahlayabilmek ismine pencere ve kapılarımızı kapatıp klimaları çalıştırıyoruz. Ancak her ne kadar ferahlamamıza takviyeci olsa da bazı gidişatlarda şahsi sıhhatimizi ciddi anlamda tehlikeye atabiliyor. Bu nedenden dolayı klimaların bakım ve pakliklerini kumpaslı olarak reelleştirmemiz gerekir. Çünkü klima çarpması ya da zatürre gibi sıhhat meseleleri birliktesi gelecektir. Peki, klima çarpmasına ne iyi kazanç? Bedeninizde alana gelen kasılmaları yok edebilmek için kramp giren bölgede bulunan adaleleri ters güzergahlarda çalıştırmanız gerekir. Her bölgeye uygun değişik rehabilitasyon usulleri bulunmaktadır. Misal olarak, kramp ayak bölgelerinde oluştuysa ayak bileğini yukarıya doğru sürüklemek ya da bireyin yürümesini sağlayabilmek netlikle kramp sızılarını asgariye indirecektir.

 

Klima çarpması neticesinde kollarda ya da ellerde alana gelen kramp kasılmalarını yok edebilmek için o bölgeyi evvel ısıtmak ve daha sonrasında yavaş olacak biçimde germe hareketleriyle yumuşatmak gerekir. Üstelik kramp neticesinde bölgede birikmiş laktik asidin yaratacağı sızıları eksiltebilmek için ılık duş almak ya da masaj uygulamaları yapmak son derece fayda sağlayacaktır. Klima çarpmasının sağlamış olduğu sızıları ve öbür riskleri eksiltebilmek için bedenin mukavemetini artırabilmek son derece büyük ehemmiyet taşımaktadır. Bu nedenden dolayı antioksidan açısından son derece zengin kaliteler taşıyan nebat çaylarını seçim edebilirsiniz.

 

Ayrıca klima çarpmasından sonra ortaya çıkan rahatsızlıklardan en apaçığı kramplardan ibarettir. Adalelerin beslenmesinde ortaya çıkan bazı problemler ve bedenin muhakkak bölgelerine yeteri kadar oksijenin sağlanmaması neticesinde kramplar ortaya çıkacaktır. Klima çarpmasına ne iyi kazanç mevzusuyla ilgili pek çok ayrıntı belirtilmesine rağmen yapılacak şeyler ne yazık ki kısıtlıdır. Bireyler, şayet klimanın karşısında uzun zaman değişmez bir biçimde duruyorsa genelde kol ve bacak bölgelerinde genellikle kramp şikayetleri görülmektedir. Bilgisayar başında kesintisiz oturmak ya da direksiyon yakalamak gibi gidişatlarda da bu cins meseleler alana gelebilir. Bedenimizde bulunan adaleler değişmez durmanın ortaya çıkardığı bitkinliklere ve klima çarpmasıyla birlikte damarlar üzerinde büzülme gidişatları alana gelmektedir.

<><>

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Araç çubuğuna atla