• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kredi Kartı İle BitCoin Nasıl Satın Alınır ?

Kredi Kartı İle BitCoin Nasıl Satın Alınır ?

  Kredi kartı ile Bitcoin almak elbetteki mümkün. Dünya ’da Bitcoin alış satışlarının hepsi takas platformları exchange üzerinden yapılmaktadır.. Bu platformların bir çoğu Dolar ya da Euro para transferlerini kabul etmektedir. Transfer sonrası istenilen kripto para ünitesine çeviri yapılması sağlanmaktadır. Fakat platformların büyük bir kısmı kredi kartı sahtekarlıklarının olacağını bildiğinden kredi kartıyla ile kripto para […]

 

Kredi kartı ile Bitcoin almak elbetteki mümkün. Dünya ’da Bitcoin alış satışlarının hepsi takas platformları exchange üzerinden yapılmaktadır.. Bu platformların bir çoğu Dolar ya da Euro para transferlerini kabul etmektedir. Transfer sonrası istenilen kripto para ünitesine çeviri yapılması sağlanmaktadır. Fakat platformların büyük bir kısmı kredi kartı sahtekarlıklarının olacağını bildiğinden kredi kartıyla ile kripto para satın alma olayına ğek girmezler Bu yazımızda dünyanın en güvenilir ve en büyük kripto para exchangelerinden biri olan CEX.IO üstünden kredi kartı ile Bitcoin nasıl alınır bunu anlatacağız.

Adım Adım Kredi Kartı ile CEX.IO ’da Bitcoin Almak

1 Öncelikle buraya basarak CEX.IO platformuna gidin ve kayıt olun. Doğrulama amacıyla e-posta adresinize bir e-mail gelecektir. Bu e-maildeki linke basarak kayıt operasyonunuzu bitirin. Şifre girerken de lütfen dikkatli olun ve karmaşık bir şifre oluşturun.

2 Kayıt olduktan sonra hemen hemen tüm takas platformları öncelikle sizden pasaport veya kimliğinizi dijital olarak yüklemenizi arz etmektedir. Bu kimlik doğrulama operasyonu sayesinde bir exchange platformunda operasyon yapma limitlerinizi yükseltmeniz sağlanır.
BTCTurk, CEX.IO, Coinbase, Kraken gibi büyük platformların hepsinde kesinlikle yapılması gerekilen ilk iş budur. Exchange ’lerin büyük kısmı kimliğinizi elinizde iken çekilmiş bir fotoğrafınızı yüklemenizi arz eder. Şimdi CEX ekranında sağ üst köşedeki menüyü açın ve burdaki “verification” yazan butona basın. Dijital resminizi yükleyebileceğiniz bir ekran açılacaktır. Bu ekrandaki direktiflere göre resminizi yükleyin.

3 Kimlik resmi yükleme harekâtını bitirdikten sonra kredi kartı ekleme adımına geçebilirsiniz. Bu adımda da yeniden kredi kartınızı elinizde meblağken çekilmiş dijital bir resim ve kredi kartınızın ön ve arka suratının çekilmiş resimleri gerekmektedir. Yeniden emel kredi kartı sahtekarlığını yasaklamak. Bu fotoğrafları hemen cep telefonunuzla sürükleyip yükleyebilirsiniz. Kart bilgilerinizi girdikten ve fotoğrafınızı yükledikten sonra CEX.IO kredi kartınızdan 1 doların altında minik bir sayı tahsis etmeye çalışacaktır. Bu sayının büyüklüğü kredi kartınızın bağlı olduğu online bankacılık şubesini bilebilirsin. Btümörde gördüğünüz ölçüyü CEX.IO oturumuna girerek kart ekleme harekâtını bitireceksiniz.

4 İlk üç adımı galibiyetle bitirdiyseniz artık kredi kartınızı kullanarak Bitcoin satın alımı yapabilirsiniz. Bunun için öncelikle kartınızdan ABD doları ya da EURO sürükleme operasyonu asıllaştırmanız gerekmektedir. Bu para ünitelerine FIAT currency denmektedir. Sürüklediğiniz ölçüyü daha sonra istediğiniz kripto para ünitesine BTC,ETH,BCH,DASH,ZEC tercümanız muhtemeldir.

CEX.IO, Bitcoin ve Ethereum için hem direk satın alma operasyonu hem de borsadan satın alma ihtimali sunuyor. Borsa ’da satın alma veya satma maliyetini siz tanımlıyorsunuz. Direk satın alma da ise o esnadaki maliyetlere göre CEX hemen satın alabileceğiniz bir maliyet ihtimali sunuyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Araç çubuğuna atla