• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Meizu sonunda Türkiye ’de

Meizu sonunda Türkiye ’de

2003 senesinde Jack Wong tarafından kurulan; kısa zamanda Çin ’de beş büyük telefon üreticisi arasına giren ve son senelerde Avrupa ve dünyaya açılarak kısa zamanda 30 ’dan fazla ülkede faaliyet göstermeye başlayan Meizu; Türkiye ile alakalı tasarılarını da bitirerek sektörün tecrübeli adlarından Murat Sungur Özkan ’ı ülke müdürü olarak cetti. Meizu Türkiye Ülke Müdürü Murat […]

2003 senesinde Jack Wong tarafından kurulan; kısa zamanda Çin ’de beş büyük telefon üreticisi arasına giren ve son senelerde Avrupa ve dünyaya açılarak kısa zamanda 30 ’dan fazla ülkede faaliyet göstermeye başlayan Meizu; Türkiye ile alakalı tasarılarını da bitirerek sektörün tecrübeli adlarından Murat Sungur Özkan ’ı ülke müdürü olarak cetti. Meizu Türkiye Ülke Müdürü Murat Sungur Özkan ilk stratejik hücumunu sektörde senelerdir zaferle taşıdığı markalarla lider konumda olan Genpa ile imza attığı distribütörlük uyuşması ile yaptı.

Meizu ’nun pazara girişi ve Genpa ile yapılan uyuşmaya ait söyleme yapan Türkiye Ülke Müdürü Murat Sungur Özkan;“Daha evvel vazife aldığım şirketler vesilesiyle dünya teknoloji pazarının kalbi Çin ’de çok defa bulundum ve her zaman Çin ’de geniş kitlelerin Meizu markasına olan alakası ve vefayı dikkatime sürüklemişti. Şimdi Meizu ’nun Türkiye ülke müdürü olarak gayem aynı alaka ve vefayı Türkiye ’de oluşturmak ve bunu muvaffak olabilmek.
Önceliğimiz satış ve teknik servis harekâtında da tıpkı uslu telefonlarımızın tasarımında olduğu gibi kullanıcıyı ön tasarıda yakalayacağımız bir ağ oluşturmak. Bu noktada Türkiye ’de sektörün saygıdeğer ve eforlu bir iş ortağı olan Genpa ’nın teminatıyla; dünyada 30 ’dan fazla ülkede elde ettiğimiz deneyim ve galibiyet ile birleştirerek Türkiye pazarına iddialı bir biçimde girmeyi amaçlıyoruz. Çağdaş, yenilikçi tasarım kavrayışımız ve sahip olduğumuz yüksek teknoloji bu iddiamızı da destekliyor.” dedi.
Meizu; 2015 senesinde e-ticaret devi Alibaba ’dan 590 milyon dolar yatırım almış ve yeniden aynı yıl 20 milyon uslu telefon satışı yapmayı muvaffak olmuştu. Kasım ayı içinde tüm Türkiye ’de satışa sunulacak olan Meizu uslu telefonlar, Genpa ’nın geniş distribütörlük ve teknik takviye ağından faydalanacak.

Vega grafik operasyoncuları Nvidia ile yarışıyor

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Araç çubuğuna atla