• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ripple CEO’sundan kripto para ihtarı

Ripple CEO’sundan kripto para ihtarı

Goldman Sachs’ın Teknoloji ve İnternet Konferansı’nda konuşan XRP’nin kurucusu Garlinghouse, yaptığı konuşmada çoğu kripto paranın bir değer vermediğini ve yalnızca spekülatif emellerle alım satımının yapıldığını belirtti. Garlinghouse’a göre, Bitcoin bu paralardan değişik. Bir bedel ambarı olarak uzun zaman tedavülde kalacak. Ötekilerinin ortadan kaybolacağını belirtmesinin arkasında ise çok kolay bir neden uyuyor. Bu paralar alım satım […]

Goldman Sachs’ın Teknoloji ve İnternet Konferansı’nda konuşan XRP’nin kurucusu Garlinghouse, yaptığı konuşmada çoğu kripto paranın bir değer vermediğini ve yalnızca spekülatif emellerle alım satımının yapıldığını belirtti.

Garlinghouse’a göre, Bitcoin bu paralardan değişik. Bir bedel ambarı olarak uzun zaman tedavülde kalacak. Ötekilerinin ortadan kaybolacağını belirtmesinin arkasında ise çok kolay bir neden uyuyor. Bu paralar alım satım dışında bir işte kullanılmıyorlar ve uzun vadede var olmaları için bir neden bulunmuyor.

Ocak ayında 3,31 dolara yükselen XRP, şu gizemeler 1 doların altında harekât görüyor. Kullandığı Ripple ödeme sistemi sayesinde yatırımcıların dikkatini sürükleyen kripto para üniteyi, bankalar arası düşük mâliyetli ve süratli harekât yapmak için ortaya çıktı.

Ülkemizde de bir bankanın beynelmilel para yollamada kullanmasıyla ismi dinlenen Ripple, şu anda en büyük pazar hacmine sahip üçüncü kripto para.

Piyasadaki toplam Ripple’ların dolar türünden bedeli 40,1 milyarı bulurken, bu paraların büyük kısmı işletme rezervini yakalanıyor. Bu nedenle tenkit etilen para üniteyi, Bitcoin’den de bu anlamda değişik, çünkü Bitcoin’de madencilerin ürettiği yeni paraların oranına göre enflasyon bedeli belirli oluyor.

Garlinghouse, Bitcoin’in Ripple’a göre 1.000 kat daha yavaş ve daha pahalı olduğunun ve Bitcoin’in “değişik bir problemi” çözeceğinin de altını çizdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Araç çubuğuna atla