• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Saç Boyamak Orucu Bozar Mı?

Saç Boyamak Orucu Bozar Mı?

Saç Boyamak Orucu Bozar Mı? Oruçluyken saç boyamak yada saç bakımı yapmak orucu bozar mı merak ediliyor. Orucu bozan haller Diyanet İşleri tarafından net bir biçimde söyleniyor. Cilt ve saç bakımı orucu bozan gidişatlar arasında olup olmadığı ise bizler için büyük ehemmiyet taşıyor. Saç Boyamak Orucu Bozar Mı? Oruçluyken saç boyamak yada saç bakımı yapmak […]

Saç Boyamak Orucu Bozar Mı? Oruçluyken saç boyamak yada saç bakımı yapmak orucu bozar mı merak ediliyor. Orucu bozan haller Diyanet İşleri tarafından net bir biçimde söyleniyor. Cilt ve saç bakımı orucu bozan gidişatlar arasında olup olmadığı ise bizler için büyük ehemmiyet taşıyor.

<>

Saç Boyamak Orucu Bozar Mı?

Oruçluyken saç boyamak yada saç bakımı yapmak orucu bozar mı merak ediliyor. Orucu bozan haller Diyanet İşleri tarafından net bir biçimde söyleniyor. Cilt ve saç bakımı orucu bozan gidişatlar arasında olup olmadığı ise bizler için büyük ehemmiyet taşıyor.

Orucu bozan haller cinsellik, yemek ve içmektir. Ağız yoluyla alınan besleyici veya sevinç verici maddeler orucun bozulmasına neden olur. Oruçluyken saç boyamanın ise rastgele bir mahzuru yoktur. Saç boyama yaparken dikkat edilecek en ehemmiyetli husus kullanılan boyanın su geçirip geçirmediğidir.

Su geçirmeyen boya kullanılarak saç boyanmış ve boya saç diplerine de uygulanmışsa gusül abdesti geçersiz sayılacaktır. Saç diplerine su gitmediği için abdest alamaz ve oruç dahil hiçbir imanınızı yapamazsınız. Bu nedenle saç boyası alırken su geçiren saç boyalarını seçim etmelisiniz.

Saç Boyamak Orucu Bozar Mı?

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Araç çubuğuna atla