• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Tam Wi-Fi Parolalarını Kırabilirsiniz!

Tam Wi-Fi Parolalarını Kırabilirsiniz!

Wi-Fi şifreleme protokolleri arasında en eforlu ve en tehlikesiz olan WPA olarak öğrenilmekteydi. Son 7 sene içinde üretilen tam modemlerde bulunan WPA2 şifrelemesi için bugün malesef ki yolun sonu göründü. WPA2 şifreleme protokolleri bugün elde edilen haberlere göre hackerlar tarafından kırıldı. Neredeyse 13 senelik bir teknoloji olan WPA2’nin KRACK Key Reinstaltion Attacks usulü ile kırıldığı […]

Wi-Fi şifreleme protokolleri arasında en eforlu ve en tehlikesiz olan WPA olarak öğrenilmekteydi. Son 7 sene içinde üretilen tam modemlerde bulunan WPA2 şifrelemesi için bugün malesef ki yolun sonu göründü. WPA2 şifreleme protokolleri bugün elde edilen haberlere göre hackerlar tarafından kırıldı.

Neredeyse 13 senelik bir teknoloji olan WPA2’nin KRACK Key Reinstaltion Attacks usulü ile kırıldığı söylenmektedir. WPA2 şifrelemesinin kırılması demek, Wi-Fi parolanızı ne yaparsanız yapın hackerların dakikalar içinde bulabileceği anlamında.

Hackerlar Wi-Fi ağınıza sızacak olursa şayet bilgisayarınızda yaptığınız tam operasyonlara sızabilecekler. Bunun önüne geçmek için VPN kullanmanız zorunludur. Özelliklede ulusa sarih Wi-Fi noktalarında VPN kullanmamak size çok pahalıya patlayabilir. Fakat VPN uzun süreli bir çözüm değil.

Sizce yıllar sonra kırılan VPA2 şifreleme protokollü yerine daha gelişmiş yeni bir protokol ne zaman gelecek?

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Araç çubuğuna atla