• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Uslu gözlük ATM’den para sürüklüyor!

Uslu gözlük ATM’den para sürüklüyor!

Uslu gözlükle bankamatiklerden para çekilebilecek Dijital bankacılık alanında alıcılarına sunduğu yeniliklere giyilebilir teknolojileri de ilave eden İş Bankası, uslu gözlük aracılığıyla bankamatiklerden kartsız ve tek tuşla para sürüklemeye ihtimal tanıyan ve alanında ilk olan bir uygulama daha geliştirdi. Söylemeye göre bankanın, Türkiye’de de uslu gözlük ve uslu saat gibi giyilebilir Teknoloji mahsullerinin yaygınlaşacağı öngörüsüyle geliştirdiği […]

Uslu gözlükle bankamatiklerden para çekilebilecek

Dijital bankacılık alanında alıcılarına sunduğu yeniliklere giyilebilir teknolojileri de ilave eden İş Bankası, uslu gözlük aracılığıyla bankamatiklerden kartsız ve tek tuşla para sürüklemeye ihtimal tanıyan ve alanında ilk olan bir uygulama daha geliştirdi.

Söylemeye göre bankanın, Türkiye’de de uslu gözlük ve uslu saat gibi giyilebilir Teknoloji mahsullerinin yaygınlaşacağı öngörüsüyle geliştirdiği uygulamada, uslu gözlükle para sürüklemek için rastgele bir aktivasyon süreci gerekmiyor. Uslu gözlük sahibi alıcılar ana menüden sesli olarak uygulamayı açabiliyor.

Uygulama içinde ise harekâtlar gözlüğün kenarlarına minik değişlerle ve parmak hareketleriyle yapılabiliyor. Uygulamaya giriş yapıp sürükleyeceği meblağı seçen kullanıcı, bankamatiklerde 9 tuşuna bastığında ekranda beliren kare kod uslu gözlük tarafına idrak ediliyor ve para sürükleme harekâtı bitiriliyor.

Uygulamanın ön suratı uygulama koşulları gereği İngilizce, operasyon yaparken anonslar ise Türkçe okunabiliyor.İş Bankası Genel Müdür Dayanakçısı Hakan Aran, giyilebilir teknolojilerle bankacılık alanında bir ilki daha muvaffak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını bildirdi.

2009 senesinde “Bankamatik İş Bankası’ndan neyi yetersiz” sloganı ile başlattıkları yolculukta evvel alıcılarını biyometrik özelliklerinden tanıyabilir hale geldiklerini andırdıran Aran, şunları kaydoldu: “Şimdi de yaşama geçirdiğimiz bu uygulamayla giyilebilir teknolojilerle para çekilebilmesine ihtimal sağlıyoruz. Bu uygulamayı İTÜ Teknokent’te Ar-Ge projeleri kapsamında bizim için geliştiren teknoloji iştirakimiz SoftTech’e çok teşekkür ediyor, mobil bankacılığın geleceği noktaları göstermesi açısından bu yeniliğimizin sektörde çok ehemmiyetli bir kırılım noktası olacağını düşünüyoruz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Araç çubuğuna atla