• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Web Sitenizin Hitini SEO İle Arttırın

Web Sitenizin Hitini SEO İle Arttırın

  Çoğu web sitesi satış yapmakta veya manipülasyonda yada ikisinde de noksandır zira görünmezlerdir. Sitenizin internetteki görünürlüğünü SEO ile daha iyi hale getirmek işinizi daha da geliştirmenize imkân sağlayacaktır. Şu anda yalnızca bir web sitesine sahip olmanın yeterli olmadığı aslı ile yüzleştiniz. Pazarlamacının web sitesi açıp sırtını yaslayıp alıcıların gelmesini beklediği günler çoktan gitti. Bugün sitenizin […]

 

Çoğu web sitesi satış yapmakta veya manipülasyonda yada ikisinde de noksandır zira görünmezlerdir. Sitenizin internetteki görünürlüğünü SEO ile daha iyi hale getirmek işinizi daha da geliştirmenize imkân sağlayacaktır. Şu anda yalnızca bir web sitesine sahip olmanın yeterli olmadığı aslı ile yüzleştiniz. Pazarlamacının web sitesi açıp sırtını yaslayıp alıcıların gelmesini beklediği günler çoktan gitti. Bugün sitenizin arama neticelerinde görünürlüğünün kesintisiz ve üst seviyede olmasını sağlamak zorundasınız.

Jupiter Media Metrix ’in araştırmasına göre alıcıların %47 ’si aradığı mahsulü bulmak için arama motorlarını kullanmaktadırlar. Yeniden araştırmaların gösterdiğine göre alıcılar arama neticeleri içerisinden mahsullerini bulmaya çalışırken 3ncü sekmeye genelde geçmiyorlar. Arama motoru marketi mahsullerinizi istediğiniz gaye kitledeki alıcılara sunabilmeniz için bir imkân sağlar ve siz bu imkândan en üst sıralarda yer almalısınız.

Arama motoru pazarı, mahsullerinizi, sitenizi ve bilgilerinizi sunabilmek için yapacağınız bir arama motoru ve kategori optimize etme işidir. Bu olmadan mahsulleriniz alıcılarınıza görünmeyecek ve satış asıllaşmayacaktır. Arama motorları genelde iki alternatif sunar: birincisi fiyatlı mesken, öbürü ise arama motoru optimizasyonu.

Fiyatlı meskenler sponsor linkler ve sponsor eşleşmeler kısmında, arama neticelerinde verdiğiniz fiyat karşılığı tanımladığınız sözcüğün aramalarında alıcılarınıza sunulmaktadır. Google, Yandex ve Bing ’in verdiği bu fiyatlı mesken olanağıyla aranma neticelerinizi siz idarersiniz ve daha fazla satış için daha fazla trafik istiyorsanız ona göre ödeme yaparsınız.

Fiyatlı meskenler online reklamlar gibidir ve kısa vadede sitenizin hitinin çoğalması için acele bir çözümdür fakat günlük kiralamalar veya aylık alımlar yapan firmalar için ise ideal bir çözümdür.

Arama motoru optimizasyonu ise daha uzun vadede, ispatlanmış usuller, çalışmalar ve araştırmalar ışığında daha sağlam bir yer ve daha üst seviyelerde neticelere ulaşmak için yapılan çalışmadır. SEO şayet sitenizin geleceğini düşünüyorsanız ve sağlam esaslar üzerine inşa etmek istiyorsanız yegane yoldur.

Araştırmaya göre internet civarı sabrederek günde 7 milyon oranında gelişmektedir. Bu demektir ki şayet bir web sitesi bütün mantığıyla optimize edilmemişse arama motorları onun büyük bir kısmını es geçecek ve alıcılar için onu bulmak güçleşecektir. Bir servis veya mahsulde satsanız arama motoru optimizasyonu yapmak sizi bulunabilir kılmakla birlikte en ince detayına kadar index almanıza ve uzun vadeli yüksek neticeler elde etmenize imkân kılacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Araç çubuğuna atla