• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
WhatsApp ’da kimlerle konuştuğunuzu gösteren kusur!

WhatsApp ’da kimlerle konuştuğunuzu gösteren kusur!

WhatsApp bir hayli uslu telefon kullanıcısının bırakılmaz uygulaması olarak göze çarpıyor. WhatsApp’da ortaya çıkan en minik kusur dünyadaki tüm kullanıcıları etkileyebiliyor. İletileşme harekâtlarının çok büyük bir kısmının yürüdüğü WhatsApp’da ortaya çıkan yeni bir sarih herkesi kaygı verdi, saklılığımız riskte mi? WhatsApp ’da keşfedilen güvenlik sarihi bir hayli kullancısının kaygılanmasına neden oldu. Çok kolay bir sistemle […]

WhatsApp bir hayli uslu telefon kullanıcısının bırakılmaz uygulaması olarak göze çarpıyor. WhatsApp’da ortaya çıkan en minik kusur dünyadaki tüm kullanıcıları etkileyebiliyor. İletileşme harekâtlarının çok büyük bir kısmının yürüdüğü WhatsApp’da ortaya çıkan yeni bir sarih herkesi kaygı verdi, saklılığımız riskte mi?

WhatsApp ’da keşfedilen güvenlik sarihi bir hayli kullancısının kaygılanmasına neden oldu. Çok kolay bir sistemle çalışan yalnızca dört satır kod kapsayan Chrome uzantısının kullanılmasıyla WhatsApp’taki konuşmaların çalınmasını sağlanıyor.

ÖZEL GÖRÜŞMELER TEHLİKEDE

Çevrimdışıyken bir iletiyi okumak için çevrimiçi olduğunuzda, bu sunuculara kaydolunur. Mevzubahisi vaziyet her kullanıcıda aynı olduğundan, bir bireyin başka biriyle konuştuğu anlaşılabiliyor.

FACEBOOK MESSENGER ’DA DA AYNI MESELE YAŞANMIŞTI

4 satırlık bu Javascript kodu, bir hırsızın, hırsızlık yapacağı adamın uyku kumpasını görebilmesini ve hangi saatlerde etkin kalabilmesini sağlayabiliyor. İki veya daha fazla insanın çevrimiçi hareketlerini ilişkilendirmek için daha fazla kod gerekse de, anlam genelde aynı olduğu için çok güç aşılabilecek bir vaka gibi gözükmüyor. Bu kasvet, geçtiğimiz yıllarda Facebook Messenger’da da yaşandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Araç çubuğuna atla